Producenci Dobra

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jakie działania prowadzimy w ramach Producenci Dobra

Producenci dobra – to jeden z naszych głównych dwóch projektów.

Produkować można wiele rzeczy, filmy, odzież, żywność. Jest jednak jeden rodzaj produkcji, który uważamy za najważniejszy. TO PRODUKCJA DOBRA. A dobro można produkować na tysiące sposobów. Na początku myślałyśmy, że wystarczy, że będziemy pośredniczyć w pomocy. I tak zaczęłyśmy, jako pośrednictwo pomocy. Po ponad roku działalności, wiedziałyśmy już, że to za mało. Czynienie dobra kojarzy się z dobrymi uczynkami. Są bardzo ważne, ale pojedyncze. A my chcemy produkować dobro, niczym wielkie produkcje filmowe, na wielką skalę. Przyłącz się do nas,

 

ZOSTAŃ PRODUCENTEM DOBRA.

 

Produkować czegokolwiek nie da się w pojedynkę. Produkcja to łączenie ze sobą osób prywatnych, grup zorganizowanych i niezorganizowanych, które chciałyby pomagać, oraz tych, którzy pomocy potrzebują. Pretekstem tego typu komunikacji może być jakiś rodzaj wspólnoty, (zawodowa, społeczna, wyznaniowa, hobby itd.).

.

Jak szukamy współproducentów?

Gdy próbujemy pomóc mężczyźnie, który w wypadku stracił władzę w nogach, najpierw chcemy się o nim jak najwięcej dowiedzieć. Jeżeli przed wypadkiem był motocyklistą, prosimy o pomoc znajomych z klubu motocyklowego. Jeżeli jest rodzicem bliźniaków, szukamy skłonnych mu pomoc rodzin z bliźniakami. Jeżeli nosi nazwisko Wiśniewski, szukamy wśród znajomych ludzi o tym samym nazwisku itd.

Kiedy dobro zostanie wyprodukowane?

Gdy osoba, dla której zostaliśmy producentami, doświadczyła od nas nie tylko pomocy celowej, (zbieramy konkretną sumę na zakup lodówki, bo się popsuła) – ale poczuła, że w swojej trudnej sytuacji nie jest sama. 

Produkowanie dobra to działalność cykliczna.

Prawnik pomaga w sprawach prawnych. Student szkoły muzycznej przychodzi raz w roku zagrać mu koncert skrzypcowy. Ktoś raz na trzy miesiące kupuje 2 paczki pieluch dla dorosłych. Inni pomagają raz w roku np. robią paczkę słodyczy na Boże Narodzenie, lub kupują środki czystości. Niektóre osoby udaje się namówić wyłącznie do pomocy jednorazowej, jak zbiórka produktów żywieniowych. Inne wracają i pomoc staje się cykliczna. Jak w dobrej produkcji pomagający i obdarowany muszą czuć się ze sobą związani. Bez relacji nic się nie uda.

A każdy nawet najmniejszy gest na rzecz Tej osoby sprawia, że jej życie jest łatwiejsze. To niesamowite, ile są w stanie zdziałać dwie inspisujące się nawzajem osoby .A co dopiero kilka.

Zostań producentem dobra.

Na początku to nie musi być wielka produkcja. Można zacząć od etiudy.

A może dołączysz do naszej grupy na fb Producenci dobra. Grupa jest zamknięta, ale można się zgłaszać do niej pisząc do nas na naszym fanpage. Tam będziemy informować czego nam w naszych produkcjach potrzeba.