Przyszywani

STRONA W BUDOWIE

Przyszywani to program poprzez, który nasza fundacja będzie pośredniczyć w pozainstytucjonalnym  „ uzupełnianiu –  powiększaniu” rodzin.

W naszym społeczeństwie jest wiele osób, które  mają trudności w nawiązywaniu kontaktów, są samotne i często smutne. Są dzieci, które potrzebują pomocy. Są osoby które potrzebują aby ktoś ich wysłuchał, przyniósł uśmiech, pomógł rozwiązywać problemy,  przyniósł nadzieję. Kto może być przyjacielem. Są też osoby, które chcą przyjść z pomocą, które chcą mu poświęcić cześć swojego czasu innym. Celem naszych działań będzie pomoc w poszukiwaniu nowych – przyszywanych członków rodziny.

Z takich spotkań przypadkowych osób mogą płynąć niesamowicie dobre konsekwencje dla wszystkich stron.

Będziemy poszukiwać osób zupełnie z zewnątrz, które będą się sobą zajmować, po prostu poświęcać sobie wzajemnie swoją uwagę. Rozmawiać, kształcić pozytywne wzorce zachowania, pomagać w lekcjach, rozwijać zainteresowania, czytać, organizować wycieczki,.

Potrzebująca osoba/rodzina zgłasza się do naszej fundacji, aby przeszkolony i przygotowany wolontariusz przyszedł do niej do domu. Nasz program może być dosyć istotny dla samotnych kobiet – a może i mężczyzn? – też by to dużo dało, rodzin z dziećmi w wieku szkoły podstawowej i młodszych,  licealistów i studentów w wieku 17 – 25 lat.

 

Wolontariusze będą poprzez naszą fundację szkoleni w zakresie obsługi komputerów, pierwszej pomocy oraz w niewielkim zakresie z psychologii i pedagogiki.

Założeniem tego dzieła jest, aby wolontariusze spotykali się przez co najmniej jeden rok, tworząc tym samym  trwałą i osobistą więź opiekun – przyjaciel.