Manufaktura Aniołkowa

Kliknij tutaj, aby zobaczyć co się dzieje w Manufakturze Aniołkowej!

Manufaktura aniołkowa to projekt dla seniorek.

Projekt będący częścią naszej pomocy w walce z głodem. Najpierw był to Ryżowy szlak – nakarm dzieci na Filipinach. Obecnie jest to Ryżowy szlak na Madagaskar.

Manufaktura aniołkowa to wytwórnia kordonkowych aniołków, które trafiają na szkolne kiermasze, a dochód wspiera ratowanie przed śmiercią z głodu dzieci i dorosłych w szpitalu Uniwersyteckim w Fianaratsoa na Madagaskarze. Manufaktura, pomaga seniorkom być użytecznymi, a także przeciwdziała wykluczeniu przez chorobę.

Robótki ręczne to od lat domena starszych pań. Za pomocą szydełka potrafią wyczarować prawdziwe cuda. Tylko czasem nie wiadomo co z nimi potem zrobić. Znajomi i rodzina już dawno zostali obdarowani.

Dzięki projektowi Ryżowy szlak, każdy szydełkowy aniołek zamienia się w co najmniej jeden posiłek dla głodnego dziecka.

– Rano, gdy się obudzę, zamiast siąść do śniadania mówię sobie. Nie, nie Waciu, zanim zjesz, nakarmisz jakieś dziecko. I robię na szydełku aniołka. – opowiada 86 –letnia pani Wacława, nasza wolontariuszka, a zarazem koordynatorka projektu.

Jej nowotwór jest nieoperowalny. Mimo że z domu wychodzi już wyłącznie pod opieką przyjaciółki lub rodziny i na krótko to jednak w żaden sposób nie przeszkadza jej to w działaniu. Wystarczy telefon i szydełko.

Dzięki manufakturze aniołkowej nasze wolontariuszki czują się potrzebne i sprawcze.