Misja Gambia (wspólnie ze Stowarzyszeniem Mission Gambia)

gambia

Kliknij tutaj, aby zobaczyć co się dzieje na Misji Gambia!

12 czerwca rozpoczęłyśmy współpracę z działającym w Gambii stowarzyszeniem Mission Gambia. Prowadzi je zaprzyjaźniona z nami dziennikarka Agata Chybińska.

Tak opowiada o swojej działalności:

Od mojej pierwszej wizyty w Gambii, w 2014 roku, pomagam dzieciakom. W wiosce Buiba Mandinka znalazłam się przypadkiem. Wtedy byłam tam pierwszą białą osobą, a małe dzieci płakały na mój widok. Kiedy zobaczyłam, jak trudne jest życie bez prądu, bez bieżącej wody. Kiedy zobaczyłam dzieci, które chodzą co prawda do szkoły, ale nie mają najprostszych pomocy, jak ołówek czy zeszyt… Postanowiłam pomagać. Zbieram pomoce szkolne, potem zbieram środki na transport morski i wysyłam je na miejsce. Zbieram też środki na remonty klas na miejscu, budowę placów zabaw i boisk. Pomoce szkolne zbieram w podstawówkach – organizuję spotkania z dziećmi, podczas których oglądamy filmy, rozmawiamy o afrykańskiej przyrodzie i życiowych realiach, o różnicach między pierwszym, a trzecim światem. Obecnie, wraz z gambijskimi przyjaciółmi prowadzę na miejscu stowarzyszenie Mission Gambia, a w Polsce akcję charytatywną Misja Gambia.”

Jako Fundacja Z Serca Ochotnego chcemy być częścią tego projektu. Uwaga! Starujemy!

Co robimy w ramach projektu?

Zbiórki rzeczowe:

Czego potrzebujemy?

Przybory szkolne.

W szkole jest tylko tablica i kreda. A kupowane na miejscu w Gambii przybory szkolne są produkcji chińskiej i rozpadają się w rękach. Potrzebne są ołówki, zeszyty, temperówki, kredki. Kreda kolorowa.

Rowery

Niektóre dzieci mają do szkoły kilka kilometrów. Uczniowie, którzy po ukończeniu szkoły w Buiba chcą kontynuować edukację, mają na to szansę jedynie w odległej o 5 km wiosce, w której znajduje się liceum. Dlatego zbieramy rowery w każdym rozmiarze – dla najmłodszych i dla tych starszych.

Bidony

Dzieci, podróżujące kilka km w upale, często nie mają żadnej butelki na wodę, i całą trasę pokonują bez picia. Dlatego zbieramy dla nich bidony i kryte kubki termiczne.

 

Odblaski

Co roku zbieramy odblaski dla dzieciaków. Buiba Mandinka jest niestety położona przy drodze, na zakręcie, i wielu uczniów codziennie musi tędy przechodzić. Nie ma żadnego oświetlenia, przejścia, więc miejsce jest bardzo niebezpieczne i co roku zdarza się tam kilka śmiertelnych wypadków, w których giną dzieci. Próbujemy temu zapobiec!

 

Pieniądze

Na co ?

Na remonty w szkole i na wysłanie zebranych rzeczy drogą morską.

 

Raz w miesiącu będziemy czekały na rzeczy od Was, każdy termin będzie ogłaszany na naszej stronie na  facebooku i na facebookowych wydarzeniach.  Piszcie też na biuro@zsercaochotnego.org  z tytułem maila Misja Gambia. To umówimy się indywidualnie.

Nasze konto:

Gdyby ktoś chciał pomóc finansowo i dorzucić coś do transportu zebranych rzeczy statkiem to dane do wpłaty i numer konta:
 
Fundacja Z Serca Ochotnego
ul. Lanciego 6 m 71
02-792 warszawa
43 1540 1287 2216 0499 0401 0001
z dopiskiem : Misja Gambia