Nowy start Małgosi i Krzysztofa

Kochani,

dzięki wspaniałej ekipie wolontariuszy z Trójmiasta pod nasze skrzydła trafiła kolejna rodzina. Jak większość naszych podopiecznych, bardzo „poobijana” przez los.

Małgorzata (38 lat) i Krzysztof (64 lata) zmagają się ze sporymi kłopotami zdrowotnymi. Ona na początku 2020 roku przeszła zawał serca. Boryka się też z nadciśnieniem. On ma orzeczoną częściową niepełnosprawność ze względu na chorobę nogi.

Ich kłopoty są w dużej mierze wynikiem wielkiej tragedii. Cztery lata temu  zmarł ich młodszy synek. Chłopiec od urodzenia cierpiał na zespół Hirschsprunga.

Pomimo  długiego, kosztownego leczenia nie udało się mu pomóc, a jego śmierć u obojga spowodowała problemy zdrowotne oraz depresje.

W tej chwili podstawą ich utrzymania są zasiłki z MOPR oraz 500+. Jednak oboje bardzo się starają wyjść z kłopotów. Pilnują, żeby nie popaść w spiralę długów oraz nie doprowadzić do zadłużenia mieszkania i nie utracić dodatku mieszkaniowego z MOPR-u.

Rodzina ta bardzo się kocha i wspiera. Ich radością jest starszy, 12-letni syn, który wspaniale się uczy.

Choć choroby i depresja po śmierci młodszego syna spowodowały skrajne ubóstwo, widać jednak wyraźnie, że przy kilkumiesięcznym wsparciu ta rodzina jest w stanie stanąć na nogi. Ich celem jest powrót do zdrowia oraz znalezienie pracy.

Z Waszą pomocą to może się udać.

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc tej rodzinie finansowo podajemy numer konta.

Fundacja Z Serca Ochotnego

43 1540 1287 2216 0499 0401 0001

Z dopiskiem Nowy start Małgosi i Krzysztofa

Dla chcących wpłacić pieniądze z zagranicy:

bic / swift to EBOSPLPWXXX

iban to nr naszego konta z dopisanym z przodu PL

Dla tych, którzy chcieliby wysłać tej rodzinie paczkę żywieniową lub ze środkami czystości prosimy o kontakt na adres biuro@zsercaochotnego.org